Nasz obiekt referencyjny zdobywa kolejne nagrody w konkursach architektonicznych

Gmach Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach został po raz kolejny doceniony przez środowisko architektów i krytyków architektury - tym razem na arenie międzynarodowej. 23 września wyłoniono zwycięzców konkursu Wienerberger Brick Award 2020. Budynek, w którym swoją siedzibę ma Wydział Radia i Telewizji UŚ otrzymał główną nagrodę Grand Prize, pokonując ponad 600 projektów z całego świata wyłonionych w lokalnych edycjach konkursu. Obiekt zwyciężył także w jednej z sześciu konkursowych kategorii – Sharing public spaces.

Projekt architektoniczny WRiT Uniwersytetu Śląskiego został wykonany we współpracy pracowni BAAS Arquitectura, Grupa 5 Architekci i MAŁECCY Biuro Projektowe. W projekcie zastosowano trzy podstawowe materiały – ceramikę, drewno i beton, jednak to ten pierwszy, wykorzystany w różnych formach, decyduje o charakterze całego obiektu. Na uwagę zasługuje elewacja frontowa, w którą wbudowano fragment zachowanego, starego budynku przemysłowego.

W kolejnych etapach prac nad nową siedzibą Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach zastosowane zostały zaprawy z trasem do murowania oraz do fugowania klinkieru oraz elastyczne zaprawy klejące do klinkieru marki quick-mix, a także zaprawa trasowo-cementowa do spoinowania marki tubag.

https://www.whitemad.pl/najpiekniejszy-ceglany-budynek-na-swiecie-jest-w-katowicach-to-wydzial-radia-i-telewizji-us/

zaprawydoklinkieru #architekturaceglana #nagroda #brickaward2020