SZUKAJ

znajdź to, czego szukasz

OCIEPLAM DOM I WALCZĘ ZE SMOGIEM

Blog

„Ocieplam dom i walczę ze smogiem” jest to akcja społeczna która wystartowała pod koniec 2018 r. Nasza Firma dołączyła do akcji w roli Partnera w październiku 2019 r. Na potrzeby akcji "Ocieplam dom i walczę ze smogiem" uruchomiono stronę www.termomodernizacja.org która promuje idee ocieplania domów w procesie walki ze smogiem. Pomysłodawcą i organizatorem całości jest redakcja miesięcznika IZOLACJE.

Kilka słów o celach adresatach i założeniach akcji:

Głównym emitentem trujących pyłów jest budownictwo jednorodzinne. W Polsce około jest 6 mln budynków. Blisko 80% to budynki jednorodzinne. Spośród nich ponad 70% jest ocieplona słabo lub wcale. I to właśnie te budynki w dużej mierze są odpowiedzialne za zanieczyszczone powietrze w naszym kraju. Działania prowadzone w ramach akcji społecznej "Ocieplam dom i walczę ze smogiem" mają na celu uświadomienie właścicielom domów jednorodzinnych jakie korzyści niesie ze sobą dobrze przeprowadzona termomodernizacja.

Walce ze smogiem potrzebna jest wiedza. Wbrew pozorom niewiele osób widzi bezpośredni związek docieplania budynku z walką o czyste powietrze. Istnieje przekonanie że tylko wymiana źródła ciepła jest wystarczającym rozwiązaniem w tym zakresie. A tymczasem termomodernizację budynku należy zacząć od ocieplenia. Dopiero wówczas należy dobrać odpowiedni system ogrzewania. Inna kolejność działań może przynieść odwrotny skutek.

Na stronie www.termomodernizacja.org zebrano cały szereg informacji o tym jak należy przeprowadzić termomodernizację budynku. Treści skierowane są do mieszkańców i użytkowników domów jednorodzinnych które wymagają modernizacji polegającej na ociepleniu ścian.

Istotnym elementem całej akcji jest wysyłka specjalnie przygotowanych ulotek i plakatów do mieszkańców gmin które będą informowały o najważniejszych aspektach związanych z ocieplaniem budynków i jego związku z walką ze smogiem korzyściach związanych z termomodernizacją finansowaniu tych prac i ulgach z tego wynikających.

Tysiące ulotek i plakatów są kierowane do mieszkańców gmin w Polsce. W ramach akcji społecznej "Ocieplam dom i walczę ze smogiem" podejmowane są także działania w social mediach w postaci kampanii promujących ideę ocieplania domów. Ich odbiorcami są mieszkańcy najbardziej zanieczyszczonych gmin ale również osoby które już od 2019 r. mogą ubiegać się o ulgę termomodernizacyjną czyli odpis od podatku w wysokości 23% poniesionych nakładów np. na ocieplenie domu.

Partnerami akcji są firmy: Arbet Fabryka Styropianu Austrotherm Fakro Knauf Insulation quick-mix Spółka z o.o. oraz Rockwool. Partnerem strategicznym jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Swoje wsparcie jako Patroni akcji zadeklarowały takie instytucje jak: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu MIWO - Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR" oraz redakcja magazynu "Ekspert Budowlany".

Wszyscy mamy świadomość że w walce ze smogiem potrzebne są zdecydowane działania i tylko inicjatywy podejmowane na szeroką skalę mają szansę powodzenia. Akcja społeczna "Ocieplam dom i walczę ze smogiem" odpowiada na potrzebę edukowania o skutkach życia w smogu i doradza co zrobić aby w prosty sposób zmienić ten stan rzeczy.

Zachęcamy Państwa do polubienia fanpage "Termomodernizacja.org" i śledzenia akcji na Facebooku.

http://termomodernizacja.org/o-nas/

ULOTKA INFORMACYJNA

skontaktuj się z doradcą