SZUKAJ

znajdź to, czego szukasz

Zaprawa FM T na ścianach osiedla Zacisze Marcelin w Poznaniu

Blog

W Poznaniu powstaje komfortowe osiedle mieszkaniowe budowane z wykorzystaniem zaprawy FM T marki quick-mix. Elegancki charakter inwestycji podkreśla minimalistyczna antracytowo-biała elewacja z subtelnie wkomponowanymi ścianami z płytek klinkierowych, do spoinowania których używana jest zaprawa z trasem tubag.

Zaprawa FM T quick-mix, modyfikowana trasem reńskim tubag, znacznie ogranicza tworzenie się na powierzchni licowych murów klinkierowych białych wykwitów oraz trudnych do usunięcia zacieków. Produkowana jest w stabilnych i trwałych kolorach: od białej, beżowej i piaskowej, przez różne odcienie szarości, po czarna i brązową.

Sievert Polska jest wiodącym producentem zapraw na bazie trasu reńskiego. Produkcję wapna trasowego opiera na oryginalnej metodzie polegającej na podwójnym mieleniu w młynach kulowych trasu reńskiego z wapnem. W wyniku takiego procesu powstaje produkt o wyjątkowym rozdrobnieniu i niespotykanych właściwościach, m.in. zwiększoną wytrzymałością mechaniczną, odpornością na warunki atmosferyczne i pojawianie się wykwitów wapiennych oraz optymalną porowatością, nasiąkliwością jak i paroprzepusczalnością.

Osiedle Zacisze Marcelin, budowane przez jednego z czołowych deweloperów w Polsce ATAL S.A, to nowoczesna, wieloetapowa inwestycja zlokalizowana na poznańskiej Ławicy. Osiedle powstaje w atrakcyjnej okolicy, dobrze skomunikowanej z najważniejszymi punktami miasta: Dworcem Głównym, lotniskiem i centrum. W pobliżu inwestycji znajdują się placówki edukacyjne, punkty handlowe i usługowe oraz tereny rekreacyjne (park i Lasek Marceliński).

Zacisze Marcelin to inwestycja, w której zastosowano również wiele proekologicznych rozwiązań. Na terenie osiedla zamontowane zostały panele fotowoltaiczne oraz powietrzne pompy ciepła. Zagospodarowano także miejsce na łąkę kwietną, na której stanęły domki dla owadów. Takie rozwiązania są nam bardzo bliskie. Sievert Polska aktywnie uczestniczy w projekcie GeneLAS, polegającym na świadomej i aktywnej działalność na rzecz odnowy zasobów leśnych w Polsce. Wspólnie z innymi uczestnikami posadziliśmy już 2.400 drzew i adoptowaliśmy 60.000 pszczół.

skontaktuj się z doradcą